يکشنبه 05 تير 1401

آموزش طراحی سایت

طراحی وب سایت

طراحی وبسایت خوب چه خصوصیاتی داردطراحی سایت خوب چه خصوصیاتی دارد

آیا تا کنون فکر کرده اید که چه نوع طراحی وب سایتی به منزله‌ی یک طراحی وب سایت خوب تلقی می‌شود؟ گرافیک مهم است؟ محتوای سایت مهم است؟ رنگ‌بندی وب سایت چطور؟ آنچه به نظر می‌رسد این است که مهم‌ترین عامل، تعیین تفاوت اساسی، بین طراحی وب سایت موفق و طراحی وب سایت ناموفق است. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که درک افراد از یک طراحی وب سایت با هم کاملا متفاوت است. هنگامی که شما در حال طراحی وب سایت خود هستید، از این حقیقت آگاه باشید که برای دسترسی به وب سایت شما، مرورگرها و دستگاه‌های متعددی وجود دارند که افراد می‌توانند از آنها استفاده نمایند. زمان زیادی نیست که دسترسی افراد به اینترنت تنها از طریق کامپیوتر‌های شخصی و یا لپ تاپ محدود نمی شود؛ بسیاری از دستگاه‌های کوچک مثل موبایل و یا تبلت هستند که افراد می‌توانند به صورت مستقیم به اینترنت وصل شده و به وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. پس شما باید بسیار دقت کنید که در سایت خود از چه مواردی استفاده می‌کنید، آیا فقط متن و عکس است؟ یا در آن فیلم هم هست؟ اگر وب سایت شما در جهت اطلاع‌رسانی باشد باید متن‌های آن بیشتر باشد تا فردی که برای دسترسی به این اطلاعات وارد سایت شده‌اند با عکس و ویدئو مواجه نشد و از بودن در سایت خسته نگردد و برعکس اگر سایت شما با هدف نمایش تصاویر و ویدئو باشد باید از گذاشتن مطالب زیاد در وب سایت خودداری گردد. بنابراین هنگامی که می‌خواهید طراحی وب سایت خود را آغاز کنید باید به تمامی پارامترها توجه کنید. در اینجا می‌خواهم توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهم که به شما کمک کند که طراحی وب سایت مناسب و خوبی و موفقی داشته باشید تا در کسب و کار خود هم متعاقبا موفق شوید.  1) ایجاد یک وب سایت که سبک باشد. اگر اطلاعات مهمی در سایت شما هست که قبل از هر معامله‌ای باید خریدار آن‌ها را ببیند، سعی نکنید وب سایت خود را با تصویر و فیلم سنگین کنید بلکه همان محتوا را تکمیل و جامع ارائه دهید. 
2) در طراحی وب سایت خود از رنگ‌هایی که بر روی چشم فشار میاورند بپرهیزید. از رنگ‌های آرامش بخشی که در کنار چیدمان منظم سایت مخاطب را جذب می‌کند استفاده کنید تا بارها از سایت شما بازدید کند. اگر رنگ‌هایی که پرفشار هستند در طراحی وب سایتتان بکار ببرید دیگر مهم نیست که وب سایت شما چقدر عالی است چون باعث خستگی بازدیدکننده شده است. در ضمن حتما دقت کنید که رنگ پس‌زمینه‌ی وب سایت شما با رنگ فونتی که بکار می‌برید متضاد باشد تا نوشته‌ها خوانا باشد و چشم را آزاد ندهد. 
3) برای اینکه افراد در وب سایت شما دچار سرگردانی نشوند تعریف دقیق و درستی از حرکت در وب سایت داشته باشید. در هر صفحه امکان بازگشت به صفحه‌های قبل را فراهم آورید. در طراحی وب سایت به این قابلیت، ناوبری گویند. سعی کنید با css یک ناوبری متنی مناسب ایجاد کنید. 
اگر از این اصول اساسی طراحی وب سایت پیروی نمایید در این صورت می‌توانید طراحی وب سایت خود را به رخ دیگران بکشید. 
به خاطر داشته باشید که شما طراحی وب سایت را به خاطر بازدیدکننده انجام می‌دهید نه برای خواسته‌های خودتان!ارسال دیدگاه:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت