سه شنبه 08 خرداد 1403

رایانش ابری

رایانش ابری

کسب و کار خود را با رایانش ابری بازسازی کنید

با کمک راهکار های مبتنی بر رایانش ابری مهد پردا پژوهان می توانید سرعت بالا و انعطاف پذیری بالا جهت همگام سازی پویایی مورد انتظار کسب و کار های امروزی را با تکنولوژی روز به دست آورید.

راهکار های مبتنی را رایانش ابری مهد پردا پژوهان برای کمک به شما جهت سرعت بخشیدن به فرایند ها، استقرار استاندارد ها، خودکار سازی فرایند ها و کمک به تصمیم گیری هوشمندانه طراحی شده اند. تمامی این امکانات با حداکثر امنیت در اختیار شما قرار می گیرند.

امروزه رایانش ابری به کمک سازمانها آمده است تا نه تنها ارائه خدمات با کیفیت را حداقل هزینه امکانپذیر سازد بلکه خروجی کسب و کار سازمان ها را بهبود بخشد.

 

 

 

حوزه های ارائه خدمات رایانش ابری مهد پردا پژوهان به شرح زیر می باشد. 

IaaS یا Infrastructure as a Service

در این حوزه از خدمات رایانش ابری امکان ارائه سرور های اختصاصی داخل و خارج از کشور، سرور های مجازی و... امکانپذیر می باشد.

PaaS یا Platform as a Service

در این حوزه از خدمات رایانش ابری امکان ارائه خدمات میزبانی وب، میزبانی پایگاه داده، ایمیل سرور و ... امکانپذیر می باشد.

SaaS یا Software as a Service

در این حوزه از خدمات رایانش ابری امکان ارائه نرم افزار های مبتنی بر وب مانند CRM ،HRM ،ERP، پورتال، سرویس پیامک و... امکانپذیر می باشد.

رایانش ابری

 ابر در اینجا به استعاره از شبکه ای از شبکه های وسیع مانند اینترنت است که کاربر معمولی از پشت صحنه و آن چه در پی آن اتفاق می افتد اطلاع دقیقی ندارد(مانند داخل ابر) در نمودار های شبکه های رایانه ای نیز از شکل ابر برای نشان دادن شبکه اینترنت استفاده می شود. دلیل تشبیه اینترنت به ابر در این است که اینترنت همچون ابر جزیات فنی اش را از دید کاربران پنهان میسازد و لایه ای از انتزاع را بین این جزيیات فنی و کاربران به وجود می آورد همچنین دلیل دیگر  استفاده از کلمه ابر در دسترس بودن دايمی آن می باشد.

چرا رایانش ابری؟!

کاهش هزینه های خرید سخت افزار و نرم افزار

حذف تعمیر و نگه داری

افزایش امنیت

افزایش توسعه پذیری

دسترسی از هر جا

در دسترس بودن همیشگی

رایانش ابری متشکل از 3 لایه زیر می باشد :

Infrastructure

Application

Platform

نرم افزار های RAS

هدف کاربردی این نرم افزارها انتقال و استفاده مستمر از برنامه ها داده ها و دسکتاپ مجازی به صورت remote می باشد در این مسیر شرکت هایی از قبیل Microsoft و Citrix و 2x به صورت مستمر فعالیت نموده اند که طی بررسی ها و مقایسه عملکرد هر سرویس دهنده که جدول مقایسه آن در زیر قرار دارد نرم افزار 2x   با توانایی بیشتر موردد ااستقبال این شرکت قرار گرفت لذا در ادامه توضیحاتی در این خصوص تهیه گردیده

2x به شما کمک می کند تا کاربران شبکه بدون نیاز به نصب نرم افزار  های مورد نیاز خود کانند اتوماسیون اداری مالی انباری کارگزینی و... بتوانند آنها را بر روی سیستم های خود با سهولت و سرعت بالا اجرا کنند.

مدیریت شبکه تنها یک بار نرم افزارهای مورد نیاز کابران خود را  برروی سرور نصب کرده و تنظیمات لازم را انجام میدهد و سپس به کاربران شبکه دسترسی اجرای آنها را میدهد. در واقع کاربران Shortcut نرم افزار های نصب شده برور روی سرور را بر روی دسکتاپ خود می بیند و با کلیک کردن روی آن ها می توانند نرم افزارها را به اجرا در آورند. آنچه که کابر احساس می کند این است که نرم افزارهایش با سرعت زیاد برابر با سرعت سرور بر روی سیستمش اجرا  می شوند. کاربر تصور میکند که نرم افزارها بر روی سیتم خودش به اجرا در آمده اند اما در حقیقت 2x نرم افزارها را روی سرور در یک session مجزا برای کاربر به اجرا در آوده و تصویر آنرا برای کاربر ارسال می نماید.