شنبه 04 آذر 1396

اخبار سایت

اخبار

اولین رویداد استارتاپ ویکند کرج با حمایت مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرزبا حمایت مجتمع فنی تهران نمایندگی استان البرز اولین رویداد استارتاپ ویکند کرج در سالن میلاد شهرداری کرج در روز های 2 تا 4 اردیبهشت 94 برگزار می گردد.
استارتاپ ویکند:
اگربخواهیم به شکلی ساده وابتدایی استارت‌آپ را تعریف کنیم :
استارت‌آپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده ‌ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند. ازبهترین مثال‌ها و موفق‌ترین استارت‌آپ‌های جهان می‌توان به گوگل، مایکروسافت، اپل و…اشاره کرد. شرکت‌هایی که با یک ایده ‌ساده شروع به کارکرده و به درآمدهای میلیاردی رسیده‌اند وامروز بردنیا تاثیر می‌گذارند.
استارت‌آپ‌ها معمولا نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی ندارند و به کمک فناوری توسعه پیدا می‌کنند، برای موفقیت استارت‌آپ تکنیک‌های متفاوتی مورد نیازهست که باید آموخته شود.
استارت‌آپ ویکند همان‌طور که از نامش پیداست یک رویداد کارآفرینی است که درسه روزآخرهفته برگزارمی‌شود.افراد ایده‌های خود رامطرح می‌کنند واز بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم وجذب تخصص‌های مورد نیازبرای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.
در روز دوم گروه‌ها از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده شده حاضر شده و با امکاناتی که دراختیار دارند شروع به اجرا یی کردن ایده‌ خود می‌نمایند. دراین بین افرادی به عنوان مربی که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، بااین اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارت‌آپ سپری شده و در این بین ممکن است کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت هم برگزارشود.
با آغاز روز سوم گروه‌ها دورهم جمع شده و آخرین تلاش‌ها را درجهت تولید نمونه اولیه محصولشان انجام می‌دهند و آماده ارائه آن در حضور داوران می‌شوند. عصر روز سوم زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایدهاست، به طوریکه گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و از طرح خود دفاع می‌کنند. درنهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.
اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند. همچنین نمایندگانی ازکشورهای مختلف دنیا که خود استارت‌آپ‌های موفقی را راه‌اندازی کرده‌اند با حضور در این رویداد تجربیات خود را در اختیار شرکتکنندگان قرار می‌دهند. شرکتکنندگان با حضور در این رویداد می‌توانند جواز حضور در رقابت جهانی استارت‌آپ‌ها را کسب کرده و با موفقیت در این رقابت از سرمایه گذاری غول‌های فناوری همچون گوگل، آمازون و … بهره ببرند این همایش برای اولین بار در تاریخ 2، 3، 4 اردیبهشت 1394 در باشگاه میلاد کرج با حضور مربیان خبره برگزار خواهد شد.

چرا شرکت کنیم؟
یادگیری کارآفرینی:
استارت آپ ویکند برنامه یادگیری از طریق عمل خلاقانه است. به جای صرفا گوش دادن به نظریات، راهبرد خود را طراحی و آن را بیازمایید.
راه اندازی واقعی یک کسب و کار:
برخی از کسب و کارهایی که در هم اکنون در سطح دنیا مشغول فعالیت هستند و موفق بوده اند، زاییده ایده ها و تیم هایی هستند که زمانی در استارت آپ ویکندها شکل گرفته اند.
شبکه سازی:
استارت آپ ویکند فرصتی است برای آشنایی و برقراری ارتباط صمیمانه با ایده پردازان، صاحبان مشاغل و سرمایه گذاران.
آشنایی با رهبران کارآفرینی:
این برنامه محیطی ایجاد می کند که در آن ایده ها و نظرات رهبران کارآفرینی را از طریق سخنرانی، مربی گری و یا داوری ایشان دریافت خواهید نمود.
تیم سازی برای شروع یک کسب و کار:
در این برنامه، افراد با سایر علاقمندان کارآفرینی در زمینه کاری خود آشنا می شوند، و همین فرصت، زمینه تیم سازی برای شروع یک کسب و کار مشترک را فراهم می نماید.
هزینه یادگیری پایین:
تقریبا کل هزینه هایی که برای این برنامه سه روزه از افراد گرفته می شود، صرف تهیه منابع مورد نیاز برای کار مربیان و تیم های کاری، دو وعده شام، دو وعده ناهار، دو وعده صبحانه و چهار میان وعده پذیرایی خواهد شد.
پیوستن به جامعه جهانی تغییرآفرینان:
با شرکت در این برنامه، شما نیز به جمع ده ها هزار افرادی می پیوندید که در این قبیل برنامه ها در سراسر دنیا شرکت کرده اند و همه آنها مأموریت خود را ایجاد تغییر در دنیا تعریف کرده اند.
آشنایی با یک مهارت جدید:
معمولا افراد شرکت کننده در استارت آپ ویکند، از طریق ایده پردازی، کار تیمی، سخنرانی، قضاوت داوران و یا ارشادگری مربیان با یک مهارت جدید که آنها را برای ایجاد تغییر در کسب و کار آماده می سازد، آشنا می کند و یا آن را فرا می گیرند.
جهت ثبت نام در این رویداد به وبسایت www.swkaraj.ir مراجعه کنید!ارسال دیدگاه:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت